Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Akármi volt is Hajdu célja – akár az, hogy szervezetének létét igazolja, akár hogy egy kicsit ő részesüljön a mindenkinek kijáró öt perc hírnévből –, egy dolgot sikerült elérnie: azt, hogy az ország, sőt a BBC jóvoltából a fél világ a magyar terrorelhárításon röhögjön.
„A TEK vezetője ugyanis hatalmas hibát vétett. És ez nem a feltételezett bombagyárosok gyors lekapcsolása volt, hiszen hobbiból vagy sem, de senki ne furikázzon robbanóanyaggal megrakott autóval a belvárosban. Eddig még azt is mondhatnánk, a TEK valóban a biztonságunkat védte. Arra azonban nincs magyarázat, miért állt neki Hajdu János körbeturnézni a médiát az általa addigra jócskán felhabosított sztorival, illetve hogyan fordulhatott elő, hogy az Országgyűlés illetékes bizottsága előtt sem bontotta ki az igazság minden részletét – vagy éppenséggel jóval többet bontott ki annál, mint ami valójában történt. Mit gondoljunk egy olyan szervezetről, amelynek a vezetője így viselkedik? Hogyan bízzunk ezek után a TEK szakmai hozzáértésében? Akármi volt is Hajdu célja – akár az, hogy szervezetének létét igazolja, akár hogy egy kicsit ő részesüljön a mindenkinek kijáró öt perc hírnévből –, egy dolgot sikerült elérnie: azt, hogy az ország, sőt a BBC jóvoltából a fél világ a magyar terrorelhárításon röhögjön. Ez pedig nemcsak az országimázs szempontjából káros, hanem az „érintetteknek”, vagyis a terroristáknak sem a legjobb üzenet.
A gépezet persze kiszámíthatóan működik: Lázár János szerint a TEK nem hibázott. Jobb érzés lenne, ha ezt csak a saját, és nem a Miniszterelnökség nevében állítaná. Volna ugyanis mit elhárítani – terroristák helyett ezúttal azt a látszatot, hogy a biztonságunk felett hozzá nem értők őrködnek. Jobb lenne azt jó kezekben tudni, ha már olyan időket élünk, amikor nem mindenki hobbiból gyűjti a fegyvereket.”